wspaniały psiak, mix setera szkockiego szuka domu!

Stare lub niepotrzebne w─ůtki b─Öd─ů tutaj przenoszone.

Moderator: Sula

Re: wspaniały psiak, mix setera szkockiego szuka domu!

Postprzez kaj » 20 lip 2014, o 16:08

By┼éy┼Ťmy wczoraj z Hani─ů z fundacji hovawart├│w w schronisku w D─ůbr├│wce. Seti czuje si─Ö bardzo dobrze po kastracji i rozpiera go energia. Przebywa teraz w hoteliku/szpitaliku na terenie schroniska. Poszli┼Ťmy na krotki spacer, w sam raz na odsikanie po narkozie, bardzo ┼éadnie i bez komplikacji si─Ö za┼éatwia. Jest w dobrej kondycji, bardzo ruchliwy, ma dobry w─Öch, kt├│rym ch─Ötnie si─Ö pos┼éuguje, wi─Öc pobawili┼Ťmy si─Ö troche w 'szukaj'.
W schronisku mieszka z innym samcem i nie ma mi─Ödzy nimi zatarg├│w, na spacerze te┼╝ nie oszczekiwa┼é ani nie wyrywa┼é si─Ö do ps├│w, a mijali┼Ťmy m.in. owczarka niemieckiego 'naturalnego wroga' seter├│w ;)
Pi─Öknie reaguje na gwizd, w miejscu robi zwrot, odruchowo reaguje na komend─Ö siad. Chodzili┼Ťmy oczywi┼Ťcie na smyczy i kr├│tko, wi─Öc tyle mog─Ö powiedzie─ç o jego pos┼éusze┼ästwie. Smaczki przyjmuje delikatnie, nie k┼éapie paszcz─ů, tylko robi to z wyczuciem.
Przyjaźnie reaguje na dotyk tłowia, głowy, podbródka - absolutnie żadnych oporów ani oznak niezadowolenia.
Secik ma seterze adhd, ale wszystkie psy, kt├│re wyprowadza┼éysmy ze schroniska na pocz─ůtku szala┼éy z rado┼Ťci i ci─ůgn─Ö┼éy na smyczy. Potem stopniowo si─Ö wycisza┼éy, podobnie by┼éo z Secikiem, po pocz─ůtkowej euforii, p├│┼║niej by┼é w stanie skupi─ç si─Ö na mnie.
Co do wygl─ůdu, to jest typowy pies w typie setera, delikatny, bardzo szczup┼éy ale wysoki. Jest bardzo podobny do Lalki, ale wy┼╝szy ok. 15-20 cm. Ma pi─Ökn─ů l┼Ťni─ůc─ů i czyst─ů sier┼Ť─ç, specyficzn─ů dla setera. Jego sylwetk─Ö zniekszta┼éca brak ogonka, kt├│ry na pewno by┼é kiedy┼Ť bardzo pi─Ökny i d┼éugi. Teraz sterczy tylko kikutek, i troch─Ö przykro patrze─ç, kiedy Secio merda na lewo i prawo tak─ů reszteczk─ů ogonka. Jest radosny, bardzo cieszy┼é si─Ö na widok Pracownik├│w schroniska, kiedy wracali┼Ťmy ze spaceru
Poniewa┼╝ Seti tak d┼éugo ju┼╝ czeka, postanowi┼éam spr├│bowa─ç go wzi─ů─ç na tymczas, dlatego mam pytanie, czy s┼éyszeli┼Ťcie mo┼╝e o kim┼Ť, kto wraca┼éby samochodem 9-11 sierpnia znad morza przez zachodnie okolice Warszawy i m├│g┼éby zabra─ç ze sob─ů mnie i Setiego, ew. samego Setiego? Niestety nie wiem, jak Seti zachowuje si─Ö w samochodzie, ale jest to jeszcze mo┼╝liwe do sprawdzenia przed sierpniem.
kaj
Master

Do┼é─ůczy┼é(a): 28 sty 2014, o 13:30

Postprzez libra » 21 lip 2014, o 05:36

ojej, Kasia, super wie┼Ťci! fajnie, ┼╝e si─Ö dobrze czuje, ┼éadnie zachowuje i ┼╝e chcesz go zabra─ç do siebie.. nawet rozmawia┼éam ostatnio z Sul─ů o tymczasie dla niego, a tu tymczas b─Ödzie u Ciebie :)
ja niestety nie znam nikogo, kto by był w okolicy Wejherowa i wracał w tym czasie, ale zapytam kierownika innego schroniska z tego rejonu, może pomoże :)
mog─Ö te┼╝ og┼éosi─ç na Facebooku, ┼╝e szukamy transportu - teraz jest okres wakacyjny, wi─Öc jest nawet prawdopodobne, ┼╝e kto┼Ť si─Ö taki znajdzie. Je┼Ťli robi┼éy┼Ťcie mu zdj─Öcia to bym o jedno prosi┼éa do takiego postu transportowego, gdy┼╝ jest wi─Öcej udost─Öpnie┼ä ( w sensie zdj─Öcia z info ni┼╝ samego info)
libra
Master

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 sty 2014, o 23:31

Postprzez kaj » 21 lip 2014, o 21:08

Asia, nie robi┼éysmy zdj─Ö─ç, Seti te┼╝ nie by┼é szczeg├│lnie fotogeniczny, bo mia┼é klosz na g┼éowie. Na pewno mo┼╝na wykorzysta─ç zdj─Öcie Wolontariuszy, pokazuj─ů w przybli┼╝eniu jakiej jest wielko┼Ťci, chocia┼╝ urody Secia do ko┼äca nie oddaj─ů. W schronisku jest te┼╝ bardzo ┼éadny m┼éodziutki pies w typie posokowca, tylko troszk─Ö wy┼╝szy, i on te┼╝ lepiej wygl─ůda w rzeczywisto┼Ťci, ni┼╝ na zdj─Öciu, jest bardziej wysmuk┼éy i ma b┼éyszcz─ůc─ů sier┼Ť─ç.
Najbardziej liczy┼éabym na taki transport 'przy okazji', bo taki 'us┼éugowy' specjalnie dla psa, to zdarza┼éo mi si─Ö ju┼╝ organizowa─ç, ale to jest znaczny koszt, na kt├│ry nie jestem sobie w stanie teraz pozwoli─ç. Oczywi┼Ťcie do┼éo┼╝y┼éabym si─Ö do benzyny i op┼éaty za autostrad─Ö. Rozgl─ůdam si─Ö sama, ale je┼Ťli kto┼Ť z Was ma dodatkowe kontakty, to by┼éoby mi┼éo.
A jak nam ten tymczas się uda, to się okaże, bo najlepszych warunków ku temu teraz u mnie w domu nie ma, ale trzeba w końcu Seciaka wyprowadzić zza krat.
kaj
Master

Postprzez Sula » 22 lip 2014, o 02:51

Dok┼éadnie. Wyprowadzic i pokazac swiatu. Ja na bie┼╝─ůco odnawiam og┼éoszenia wiec mam nadziej─Ö ze ktos go pokocha!
Adoptujac psa nie zmienisz swiata, ale swiat zmieni sie dla tego psa.
Sula
Master

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 sty 2014, o 13:02

Postprzez libra » 25 lip 2014, o 23:09

transport się znalazł.
libra
Master

Postprzez kaj » 10 sie 2014, o 21:22

Seti, a teraz Astor, ju┼╝ w domu. Podr├│┼╝ min─Ö┼éa nam bardzo dobrze i sympatycznie na tylnym siedzeniu samochodu p. Joasi Szetery i Jej M─Ö┼╝a. Jechali┼Ťmy te┼╝ kolejk─ů SKM. W jednym i drugim ┼Ťrodku transportu Astorek zachowywa┼é si─Ö bardzo dobrze, cho─ç trzeba mu by┼éo w tym pom├│c i lekko go korygowa─ç.
Zrobi┼éam sobie z nim d┼éugi spacer w Gdyni Or┼éowie, chwil─Ö byli┼Ťmy na molo i na pla┼╝y a wi─Ökszo┼Ť─ç spaceru w ch┼éodnym lasku wzd┼éu┼╝ klifu nad morzem.
Astor dobrze odnajduje si─Ö w du┼╝ym mie┼Ťcie, nie reaguje nerwowo na samochody ani na wi─Ökszo┼Ť─ç rowerzyst├│w. Jedynie motory doprowadzaj─ů go do sza┼éu.
Trudno mi p├│ki co, m├│wi─ç jakie┼Ť pewniki o jego charakterze, bo to pierwsze dni i nowe miejsce, wi─Öc jest pobudzony, ale nie sprawi┼é nam dot─ůd wi─Ökszych k┼éopot├│w. Jedynie obsikiwanie futryn w domu mnie wkurza i chyba troch─Ö czasu minie, zanim odpu┼Ťci znaczenie terenu. Oby odpu┼Ťci┼é.
Psy ju┼╝ si─Ö zaakceptowa┼éy, Rejtan i Kole┼Ť z miejsca przyj─Ö┼éy Astora do siebie. Jack Daniels potrzebowa┼é wi─Öcej czasu, pr─Ö┼╝y┼é si─Ö na pocz─ůtku, stawia┼é ogon i k┼éapa┼é z─Öbami. Ale dzi┼Ť ju┼╝ mu min─Ö┼éo i widz─Ö, ┼╝e traktuje nowego koleg─Ö z coraz wi─Ökszym dystansem. A Astor wszystkich wita┼é kr─Öc─ůc jak szalony tym swoim kikutkiem ogona. Koty go nie ciekawi─ů szczeg├│lnie, a one te┼╝ nie panikuj─ů na jego widok.
Nie naumia┼éam si─Ö jak wstawia si─Ö tu zdj─Öcia, dlatego zamie┼Ťci┼éam kilka na garnku http://www.garnek.pl/mmiszaa/a
Jak zauwa┼╝y┼éa p. Asia Szetery pysk Astora jest bardziej irlandowy, na pewno nie szkocki, wi─Öc mo┼╝e gdzie┼Ť po drodze w jego 'rodowodzie' irland si─Ö zapl─ůta┼é. M├│g┼é te┼╝ komu┼Ť przypomina─ç dobermana i mo┼╝e dlatego obci─ů┼é mu jego pi─Ökny ogon, ale doberman ma taki charakterystyczny kanciasty nos, inny ni┼╝ u Astka, wi─Öc raczej taki wp┼éyw├│w tu nie ma. W sposobie bycia te┼╝ dobka nie widz─Ö. W ka┼╝dym razie, jedno jest pewne, ┼╝e ten kto mu uci─ů┼é ogon musia┼é by─ç wioskowym przyg┼éupem.
kaj
Master

Postprzez libra » 11 sie 2014, o 02:53

Kasiu, jak wstawisz zdj─Öcia w publicznym albumie na fb to mog─Ö wstawi─ç i tutaj, z garnka niestety nie, bo s─ů jako┼Ť pozabezpieczane. Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e wszystko przebiega w miar─Ö g┼éadko, no i trzymam kciuki by jednak przesta┼é znaczy┼é teren :P
libra
Master

Postprzez kaj » 12 sie 2014, o 11:16

Wielka szkoda, ┼╝e nie znalaz┼é si─Ö odpowiedni cz┼éowiek, kt├│ry zainteresowa┼éby si─Ö wcze┼Ťniej Astorem, bo to pies bardzo pozytywny i otwarty na kontakt z cz┼éowiekiem i innymi zwierz─Ötami.
Rozpiera go energia, kt├│r─ů w schronisku musia┼é kumulowa─ç w sobie, a wypuszczony na wybieg lata┼é jak dziki albo roz┼éadowywa┼é kopuluj─ůc z innymi psami. Mo┼╝e to odstrasza┼éo ludzi od niego, nie wiem.
To jest pies dla aktywnej osoby, takiej kt├│ra biega, je┼║dzi na rowerze, lubi spacery w szybkim tempie. Ruch jest jego ┼╝ywio┼éem, 2 d┼éugie spacery rano i wieczorem to absolutna konieczno┼Ť─ç, ┼╝eby w domu m├│g┼é si─Ö wyciszy─ç i odpocz─ů─ç.
Nie jest zainteresowany bieganiem po ogr├│dku, wyj┼Ťcie na dw├│r jest dla niego atrakcyjne tylko wtedy, gdy ja pod─ů┼╝am z nim. Nawet nie za nim, a z nim, bo jest sprytny i gdy widzi, ┼╝e chc─Ö go tylko wypu┼Ťci─ç na siku, a sama zosta─ç w domu, nie wystawi nawet ┼éapy za pr├│g.
Nie kopie do┼é├│w, chocia┼╝ oczywi┼Ťcie ma ju┼╝ upatrzone miejsca gdzie si─Ö odsikuje, wi─Öc ┼╝egnam si─Ö ju┼╝ powoli z kilkoma kwiatkami. Nie skacze przez ogrodzenie, ani wy┼╝sze ani nawet takie ogr├│dkowe o wysoko┼Ťci ok. 40-50 cm.
Nawet, gdy wychodz─Ö na spacer z pozosta┼éymi psami, a jego zostawiam za ogrodzeniem, nie nakr─Öca si─Ö tak, ┼╝eby stara─ç si─Ö wydosta─ç za wszelk─ů cen─Ö, chocia┼╝ na pewno emocje nim szarpi─ů.
W domu chodzi za mn─ů, ale nie jest natr─Ötny, po prostu towarzyszy mi, kiedy si─Ö przemieszczam. W kuchni obserwuje, kiedy przygotowuj─Ö posi┼éki, siada wtedy albo k┼éadzie si─Ö. Nie domaga si─Ö jedzenia, nie penetruje blat├│w, tylko cicho towarzyszy i czeka na jedzenie. Misk─Ö mog─Ö mu bez problemu zabiera─ç, dok┼éada─ç do niej i wyjmowa─ç, ale oczywi┼Ťcie nie znienacka, tylko uprzedzaj─ůc go o tym. Kultura musi by─ç ;)
Zachowuje czysto┼Ť─ç w domu, problem z osikiwaniem ju┼╝ w┼éa┼Ťciwie za nami, tylko wod─Ö z michy transportuje po domu jak wielb┼é─ůd.
Zostawał już sam na kilka godzin w holu z dostępem do kuchni i póki co nie zrobił demolki, nie pogryzł butów ani nie poprzestawiał sprzętów w kuchni.
Oczywi┼Ťcie s─ů jeszcze sprawy do wypracowania, jak np. gwa┼étowna reakcja na motory, czasem na samochody, ale i tu robimy post─Öpy u┼╝ywaj─ůc wyprzedzaj─ůco magicznego s┼éowa ÔÇśspok├│jÔÇÖ.
Wychodzenie przez furtk─Ö i pierwsze metry spaceru to te┼╝ problem, bo jego ekscytacja w tym momencie powoduje, ┼╝e wywija piruety i ci─ůgnie. Po kilkunastu metrach, lekko korygowany, idzie ju┼╝ ca┼ékiem spokojnie. U mnie chodzi na jedynce albo przy nodze, korygowany has┼éem ÔÇśnie ci─ůgnijÔÇÖ i podrzuceniem smyczy. Z miejsce rozumie o co chodzi i zwalnia, chocia┼╝ i bez tego chodzi si─Ö z nim bez specjalnego wyrywania r─Öki.
Nie zdecydowa┼éam si─Ö jeszcze pu┼Ťci─ç go luzem, bo jestem przekonana, ┼╝e poszed┼éby w d┼éug─ů bez jednego spojrzenia wstecz. Wi─Öc chodzimy w pole na smyczyÔÇŽ wczoraj nie zauwa┼╝y┼é zaj─ůca na naszej drodze, ale chwil─Ö p├│┼║niej z┼éapa┼é jego trop i gdyby nie smycz, ┼Ťmign─ů┼éby jak b┼éyskawica.
Jest kochany. Je┼Ťli tylko uszanuje si─Ö jego potrzeby i przeka┼╝e czytelne, konsekwentne komunikaty, odwdzi─Öczy si─Ö przywi─ůzaniem od pierwszych dni i b─Ödzie wpatrzony w cz┼éowieka jak w obraz.
A zm─Öczony spacerem albo zabaw─ů Astorek wygl─ůda tak (pod warunkiem, ┼╝e uda mi si─Ö wklei─ç zdj─Öcia):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kaj
Master

Postprzez Sula » 27 sie 2014, o 01:38

Astorowy watek przenioslam od dokladnego opisu Kasiu tu:

viewtopic.php?f=13&t=198

Prosze tam kierowac reszte postow :)
Adoptujac psa nie zmienisz swiata, ale swiat zmieni sie dla tego psa.
Sula
Master

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 sty 2014, o 13:02

Postprzez kaj » 1 wrz 2014, o 11:36

Dzi─Öki Magda, chocia┼╝ ja si─Ö nie od┼╝egnuj─Ö, ┼╝e on mo┼╝e by─ç mieszank─ů z dobkiem, z najlepszymi cechami obydwu ras. ┼╗a┼éuj─Ö, ┼╝e nie mog─Ö by─ç na spotkaniu 5-7.9, bo mogliby┼Ťcie go oceni─ç, a jemu te┼╝ potrzebna jest integracja w du┼╝ej grupie ┼Ťwiadomych ludzi i ps├│w, ale dzi┼Ť przylatuje moja kole┼╝anka, kt├│rej b─Öd─Ö pokazywa─ç Polsk─Ö, wi─Öc niestety :(
kaj
Master

Poprzednia stronaNast─Öpna strona

Powr├│t do Kosz

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç